Szpital w Wejherowie zostanie powiększony o nowy budynek, w którym powstanie 7 sal operacyjnych, w tym 2 sale na zabiegi z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz 1 sala dedykowana inwazyjnym zabiegom kardiologicznym. Każda zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt. W budynku mieścić się będą także oddziały angiologiczny, chirurgii naczyniowej i rehabilitacji kardiologicznej oraz Centrum Endoskopii i Zakład Patologii. Dodatkowo wyznaczone zostaną miejsca na konsylia lekarskie i prowadzenie działań z zakresu promowania idei wolontariatu.

 

Fot. Martyna Sawicka

Nowa infrastruktura i większa liczba zabiegów wykonywanych technikami małoinwazyjnymi skrócą czas operacji i przerw pomiędzy nimi, co w efekcie zmniejszy liczbę zakażeń szpitalnych – mówi marszałek Mieczysław Struk. – Zwiększy się jakość oferowanych usług medycznych, a co najważniejsze czas leczenia będzie krótszy – dodaje marszałek Struk.

Jesteśmy przekonani, że inwestycja ta korzystnie wpłynie nie tylko na komfort pracy lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego, ale przede wszystkim poprawi samopoczucie pacjentów i ich najbliższych podczas hospitalizacji. Z dumą można powiedzieć, że szpital w Wejherowie będzie dysponował blokami operacyjnymi na miarę XXI wieku – dodaje wicemarszałek Paweł Orłowski.

 

 

Obszarem objętym projektem będą powiaty obciążone występowaniem chorób cywilizacyjnych: wejherowski, lęborski i pucki. W porównaniu z innymi powiatami na terenie województwa pomorskiego, obszar ten charakteryzuje wysoki odsetek umieralności. Powiat wejherowski znajduje się w czołówce jeśli chodzi o zachorowalność na nowotwory.

Prace rozpoczną się we wrześniu 2019 r., a zakończą w grudniu 2021 r.

Monika Grochulska