Mamy to! Wybraliśmy zwycięzców konkursu filmowego #Nakręćsięnanakręcanie!

Wystarczyło 100 sekund, aby pokazać, jak Pomorze zmieniło się dzięki Funduszom Europejskim. Pomysłowość i świeże podejście uczestników naszego konkursu filmowego do tematu zaimponowała nam! W konkursie filmowym #Nakręćsięnanakręcanie, który trwał od 26 sierpnia do 28 września br., czyli tylko pięć tygodni, otrzymaliśmy blisko 50 prac.

Przypomnijmy, że zadaniem uczestników konkursu było przesłanie krótkich (trwających do 100 sek.) filmów przedstawiających postrzeganie wpływu Funduszy Europejskich na rozwój województwa pomorskiego, pokazujących zmiany, jakie zaszły w regionie od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem projektów zrealizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Uczestnicy Konkursu, którymi byli mieszkańcy Pomorza, mieli możliwość realizacji filmu w ramach dowolnej formy artystycznej i narracji. Wśród osób, które nadesłały swoje prace było duże grono młodych ludzi, których spojrzenie na Unię Europejską i Fundusze Europejskie zainspirowało nas i utwierdziło w przekonaniu, że ogrom talentu i kreatywności drzemie w Pomorzanach.

 

Nagrodzeni

Dyskusje były burzliwe, ale musimy przyznać, że co do zwycięzców byliśmy zgodni. Bardzo dziękujemy Wam za liczne prace, oglądaliśmy je z wypiekami na twarzach. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na wielkie brawa i uznanie.

We współpracy z @Mayo Kucharski i @Movafilm wyłoniliśmy najlepszych!

 

1 miejsce i nagroda 5.000 zł:

Antoni Kamiński i Milan Grześkowiak

Film opowiada o Filipie, który miał szansę na rozwinięcie swojej muzycznej pasji dzięki realizacji projektu „Pomorska Kolej Metropolitalna", który został współfinansowany z Funduszy Europejskich.
 

 

Film w wersji z audiodeskrypcją:
 

 

 

2 miejsce i nagroda 3.000 zł:

Thomas Antczak  

W filmie przedstawionych jest kilka kluczowych dla mieszkańców woj. pomorskiego inwestycji współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

 


 

Film w wersji z audiodeskrypcją:

 

3 miejsce i nagroda 1.000 zł:

Szymon Mroczkowski, Stanisław Piwoński  

Młodzi rozwijający się filmowcy: Szymon (lat 15) i Stanisław (lat 17) pokazali w swoim filmie te inwestycje, które zdaniem laureatów najbardziej wpłynęły na życie młodych mieszkańców Pomorza. 

 


 

Film w wersji z audiodeskrypcją:
 

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Śledźcie nasze strony RPO WPFB Pomorskie w Unii, Instagram i dopiszcie się do naszego Newslettera.

Martyna Sawicka