Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza przedstawicieli gmin województwa pomorskiego do udziału w bezpłatnym webinarze dotyczącym lasów kieszonkowych. Spotkanie poprowadzi Kasper Jakubowski – architekt krajobrazu i prezes Fundacji Dzieci w Naturę.

Podczas spotkania będzie mowa o tym, czym różni się las kieszonkowy od lasów tradycyjnych i jaką rolę pełni w procesie adaptacji miast do zmian klimatu. Zakres tematyczny uwzględnia także praktyczne informacje dotyczące sadzenia lasów tego typu czyli ich wielkość, dobór gatunkowy roślin, czy też zalecaną lokalizację w przestrzeni miejskiej. Tzw. lasy Miyawakiego to miejsca, które wpływają korzystnie nie tylko na mikroklimat, ale również istotnie wspierają ekosystem. Webinarium będzie świetną okazją do zapoznania się z tym tematem oraz wstępem do wprowadzenia w przyszłości podobnych rozwiązań w miastach naszego województwa.

W webinarze będą mogli brać udział przedstawiciele gmin, pracownicy Urzędów Miast i gminnych jednostek organizacyjnych - w szczególności zajmujących się tematyką rozwoju miast oraz zagadnieniami związanymi z zielenią miejską.
 

Termin webinarium:

27 marca br. (poniedziałek): godz. 11:00-12:30

Warunki uczestnictwa:

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego "Weź udział" i potwierdzenie udziału poprzez link aktywacyjny przesłany na adres e-mail podany przy rejestracji. Potwierdzeniem zakwalifikowania będzie wiadomość zwrotna za pośrednictwem poczty e-mail zawierająca adres dostępu do wydarzenia.

Terminy zgłoszeń:

Interaktywny formularz zgłoszeniowy należy wypełnić w terminie do 23 marca 2023 roku.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:

  • Aleksandra Luter, e-mail: a.luter@pomorskie.eu, tel. 58 32 68 454
  • Agnieszka Parkot, e-mail: a.parkot@pomorskie.eu, tel. 58 32 68 155
  • Magdalena Kaniewska, e-mail: m.kaniewska@pomorskie.eu, tel. 58 32 68 138