DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2021!

W bieżącym roku, ze względu na trwające obostrzenia, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podjęło decyzję o organizacji tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE) w formule hybrydowej. Każdy beneficjent biorący udział w akcji sam zdecyduje czy chce otworzyć swoje podwoje dla odwiedzających, czy też śladem ubiegłego roku spotkać się z nimi on-line. W tym roku DOFE zaplanowano w dniach 17 - 19 września.

 

 

 

 

Trochę historii…

DOFE to cykliczne wydarzenie, którego pierwotnym pomysłodawcą był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku. W 2016 roku ogólnopolska edycja Dni Otwartych wygrała prestiżowy konkurs European Public Communication Award 2016. Nagroda ta przyznawana jest corocznie najbardziej kreatywnym i wpływowym kampaniom realizującym projekty komunikacyjne Unii Europejskiej, prowadzonym przez jednostki administracji publicznej. Doceniono wówczas skalę, efekty i bardzo duży zasięg medialny ogólnopolskiej akcji koordynowanej przez Ministerstwo Rozwoju z udziałem wszystkich instytucji zarządzających krajowymi i regionalnymi programami unijnymi w Polsce. Przypomnijmy, że w 2016 roku na terenie kraju zorganizowano prawie 1000 wydarzeń, które łącznie odwiedziło 220 tysięcy uczestników.
Podobnie jak w roku ubiegłym, w zmienionej formule, teraz uczestników może być znacznie więcej, bo będąc mieszkańcem innego województwa będzie można również zwiedzić atrakcje przygotowane przez Beneficjenta z województwa pomorskiego i odwrotnie.

 

DOFE 2021

Już od 17 lat  świętujemy wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Tym razem świętowanie odbędzie się w nieco zmienionej formule – hybrydowej. Jest to podyktowane przede wszystkim troską o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników wydarzenia.
 

Jak to zrobimy?

Beneficjenci indywidualnie zdecydują czy organizują specjalne wydarzenia w ramach DOFE czy zaproszą swoich odwiedzających przed ekrany komputerów, tabletów, czy smartphonów. Bez względu na wybór formy organizacji, spotykamy się w połowie września, aby pokazać odbiorcom unijnych projektów jak wiele zmian nastąpiło w Polsce dzięki Funduszom Europejskim.
 

Prosimy śledzić stronę Dni Otwartych, na której już wkrótce nasi Beneficjenci zaproponują specjalne wydarzenia na miejscu realizacji projektów, albo wirtualne spacery, szkolenia online, webinaria i wiele innych atrakcji.

W ramach DOFE, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej planuje organizację konkursów, zarówno dla odwiedzających, jak i samych beneficjentów. Więcej szczegółów już wkrótce.

Prosimy Państwa o przeanalizowanie proponowanej formuły tegorocznej edycji DOFE i zgłoszenie ewentualnego udziału w Wydarzeniu do 16 lipca 2021 r. na poniższe adresy mailowe:


•    Anna Lenczowska: a.lenczowska@pomorskie.eu (tel. 58 32 68 405),
•    Martyna Sawicka: m.sawicka@pomorskie.eu (tel. 58 32 68 175).


Na wszelkie pytania bądź wątpliwości odpowiemy pod ww. numerami telefonów.
Świętujmy razem 17 lat w Unii Europejskiej!

 

Anna Lenczowska
DPR/Referat Informacji