Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2020 – w tym roku świętuj z nami online!

W związku z panującą epidemią koronawirusa COVID-19 Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podjęło decyzję o organizacji tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE) w formule online. W tym roku DOFE zaplanowano w dniach 25-27 września.


Trochę historii…


DOFE to cykliczne wydarzenie, którego pierwotnym pomysłodawcą był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku. W 2016 roku ogólnopolska edycja Dni Otwartych wygrała prestiżowy konkurs European Public Communication Award 2016. Nagroda ta przyznawana jest corocznie najbardziej kreatywnym i wpływowym kampaniom realizującym projekty komunikacyjne Unii Europejskiej, prowadzonym przez jednostki administracji publicznej. Doceniono wówczas skalę, efekty i bardzo duży zasięg medialny ogólnopolskiej akcji koordynowanej przez Ministerstwo Rozwoju z udziałem wszystkich instytucji zarządzających krajowymi i regionalnymi programami unijnymi w Polsce. Przypomnijmy, że w 2016 roku na terenie kraju zorganizowano prawie 1000 wydarzeń, które łącznie odwiedziło 220 tysięcy uczestników.
W tym roku, w zmienionej formule, uczestników może być znacznie więcej, bo będąc mieszkańcem innego województwa będzie można również zwiedzić atrakcje przygotowane przez Beneficjenta z województwa pomorskiego i odwrotnie.


DOFE 2020


Pomimo obecnych trudności chcemy również i w tym roku świętować 16 lat wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, tym razem w nieco zmienionej formule – formule on-ine. Jest to podyktowane przede wszystkim troską o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników wydarzenia.

Jak to zrobimy? Otóż spotkamy się przed ekranami naszych komputerów, tabletów, smartphonów
w ostatni weekend września, aby pokazać odbiorcom unijnych projektów jak wiele zmian nastąpiło w Polsce dzięki Funduszom Europejskim.

W związku z tym zapraszamy na stronę www.dniotwarte.eu, na której nasi Beneficjenci już wkrótce zaproponują wirtualne spacery, szkolenia online, webinaria i wiele innych atrakcji.

W programie tegorocznego wydarzenia znajdą się m.in.:
- program online na żywo z udziałem chętnych beneficjentów (25-27 września 2020 r.),
- webinaria, warsztaty online, szkolenia czy inne transmisje z udziałem beneficjentów FE,
- możliwość wirtualnych wycieczek u beneficjentów,
- prezentacje materiałów audio-wizualnych beneficjentów.

Ponadto, w ramach DOFE zaplanowano konkurs w dwóch odsłonach – pierwszy dla Beneficjentów, drugi – dla mieszkańców regionu. W obu przypadkach zadanie polegać będzie na nagraniu krótkiego, amatorskiego filmu promującego projekt (dla Beneficjentów) lub pokazującego zmiany jakie zaszły
w najbliższym otoczeniu dzięki FE (dla mieszkańców). Nagrodami w konkursie dla Beneficjentów będą nagrania profesjonalnych filmów promocyjnych, zaś dla mieszkańców – wartościowe nagrody rzeczowe.

Prosimy Państwa o przeanalizowanie proponowanej formuły tegorocznej edycji DOFE i zgłoszenie ewentualnego udziału w Wydarzeniu do 17 lipca 2020 r. na poniższe adresy mailowe:
•    Anna Lenczowska: a.lenczowska@pomorskie.eu (tel. 58 32 68 405),
•    Martyna Sawicka: m.sawicka@pomorskie.eu (tel. 58 32 68 175).
Na wszelkie pytania bądź wątpliwości odpowiemy pod ww. numerami telefonów.
Świętujmy razem 16 lat w Unii Europejskiej!

Anna Lenczowska