Zagłosuj na Muzeum Fortyfikacji w Malborku jako Top Inwestycję Komunalną!

Muzeum Fortyfikacji w Malborku, którego powstanie było współfinasowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, znalazło się na liście 30 inwestycji nominowanych do tytułu najlepszej inwestycji komunalnej w konkursie Top Inwestycje Komunalne. Na projekt zagłosować można do 2 maja br. do godziny 12.00.
 W ramach projektu w infokioskach zaprezentowano zbiory i artefakty związane z Malborkiem i jego historią w postaci "wirtualnego muzeum" dostępnego za pomocą nowoczesnych multimedianych urządzeń.


Tutaj możesz oddać swój głos!

Celem konkursu, przygotowanego przez Grupę PTWP (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości) - organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz przez PortalSamorzadowy.pl, jest pokazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Przy okazji kolejnych edycji organizatorzy zwracają uwagę na różne aspekty prowadzonych w samorządach inwestycji. W tej edycji dobrze widziane są nie tylko klasyczne inwestycje, ale także proekologiczne projekty antysmogowe oraz te, które rozwijają ideę smart cities. 

Projekt „Prace restauratorskie i konserwatorskie w obrębie Miejskich Murów Obronnych w Malborku i nadanie im nowych funkcji Zewnętrznego Muzeum Fortyfikacji" zakładał stworzenie, na bazie odrestaurowanych Murów Miejskich, Zewnętrznego Muzeum Fortyfikacji. Jest on unikatowym produktem na mapie turystycznej Polski uzupełniając ofertę Muzeum Zamkowego Zamku Krzyżackiego w Malborku. Odwiedzający zamek, po jego opuszczeniu, będą kierować się bezpośrednio na ścieżkę Zewnętrznego Muzeum Fortyfikacji stworzoną na odrestaurowanych w ramach projektu wschodnich murach miejskich oraz zachodnich murach zrewitalizowanych we wcześniejszych latach. Połączenie obu tych atrakcji stanowi istotną wartość dla przybywających turystów. Daje wyjątkową okazję przeżycia wielogodzinnej barwnej podróży w czasie do wieków średnich. Mury są naturalnym obiektem, wzdłuż których zwiedzający mogą kontynuować swoje spotkanie ze średniowiecznymi zabytkami.

Na pomorski projekt zagłosować można do 2 maja br. do godziny 12.00 na stronie Portalu Samorządowego.

Tutaj możesz oddać swój głos!

Nagrody dla samorządów zostaną wręczone podczas samorządów podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (14-16 maja 2018 r.).

Zdjęcia projektu:

Marcin Twardokus