Dni Otwarte Funduszy Europejskich – Przyjdź. Zobacz. Sprawdź!

W dniach 11-13 maja na terenie województwa pomorskiego obchodzić będziemy Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To wyjątkowa okazja, aby odwiedzić ciekawe miejsca, w wielu przypadkach takie, które na co dzień nie są dostępne dla turysty.

Już po raz szósty beneficjenci projektów dofinansowanych z Unii Europejskiej udostępnią wszystkim zainteresowanym, bezpłatnie bądź w promocyjnych cenach, efekty zrealizowanych przez siebie przedsięwzięć. Nadchodzące święto to szansa, aby zobaczyć, jakie zmiany w regionie zawdzięczamy Funduszom Europejskim.

Na uczestników czekać będzie moc rozmaitych atrakcji. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie. W tym roku będzie to m.in.: zwiedzanie niedostępnych na co dzień przestrzeni Twierdzy Wisłoujście, warsztaty w Ogrodach przyjaznych zapylaczom, które odsłonią tajniki życia pszczół czy podróż w czasie w Faktorii Handlowej.

Dla uczniów - tych najmłodszych i tych nieco starszych - przygotowano m.in.: warsztaty z robotami a także konkursy z nagrodami. 

Ponadto, dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą, dostępne będą m.in. bezpłatne konsultacje nt. przygotowania biznesplanu. A w ramach relaksu i odpoczynku proponujemy rejs po wodach Zatoki Gdańskiej jachtem Alf.

Wybór będzie duży, warto więc już teraz zapoznać się z programem, aby nic nie przeoczyć! Ułatwi to wyszukiwarka znajdująca się pod adresem https://dniotwarte.eu/, umożliwiająca w przystępny sposób dotarcie do wszystkich szczegółów dotyczących wydarzeń a także map dojazdu.

Serdecznie zapraszamy. Kolejna taka okazja dopiero za rok!


Daria Kubiak