80 nowych miejsc wychowania dzieci do lat 3 w Gdańsku.

Marszałek Mieczysław Struk podpisał umowę o dofinansowanie z Fundacją Pozytywne Inicjatywy, dzięki której prawie 2  mln złotych trafi nie tylko na modernizację pomieszczeń oraz wyposażenie, ale również na sfinansowanie szkoleń dla opiekunek i zajęć dodatkowych dla maluchów.

Projekt pozwala na stworzenie placówki, która oprócz bezpieczeństwa zapewnia najmłodszym dzieciom również zrównoważony rozwój z wykorzystaniem wsparcia specjalistów – psychologa i logopedy. Opiekunki wezmą udział w cyku szkoleń, które pozwolą im prowadzić zajęcia edukacyjne stosując metody i  techniki dostosowane do wieku dzieci, wspomagające wszechstronny rozwój, talenty, ciekawość oraz twórcze myślenie. Prowadzone będą także zajęcia dodatkowe.  

Pieniądze przeznaczone zostaną również na adaptację czterech sal na  potrzeby żłobka. Zakupione zostaną meble, wyposażenie oraz zabawki pozwalające bezpiecznie funkcjonować najmłodszym dzieciom. Lokal będzie w pełni dostosowany do swobodnego korzystania przez osoby z  niepełnosprawnościami. 

Łącznie na Pomorzu, dzięki wsparciu fundusz z Unii Europejskiej, powstanie około 3,5 tys. nowych miejsc w żłobkach.

Fot. UMWP

Fot. UMWP